Kurs Dogoterapii / Kynoterapii online

Po ukończeniu kursu i zadaniu egzaminu każdy uczestnik szkolenia otrzyma uprawnienia DOGOTERAPEUTY / KYNOTERAPEUTY. Uzyskane dokumenty są zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z ustawą o sporcie oraz z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto są w pełni akceptowane w całej Unii Europejskiej.

Szkolenie umożliwia zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie Dogoterapii / Kynoterapii, które pozwalają na samodzielne prowadzenie zajęć w różnych ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością (zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi).

 

NARODOWY INSTYTUT KSZTAŁCENIA jest również wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.18/00068/2017, co umożliwia osobie bezrobotnej uzyskanie dofinansowania przez Urząd Pracy na udział w szkoleniu.

Każdy kursant po zakończeniu szkolenia otrzymuje certyfiakt, zaświadczenie oraz legitymację umozliwiającą podjęcie pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

Podczas kursu poruszane są między innymi takie zagadnienia, jak:

1. Dogoterapia (m.in. historia dogoterapii, czym jest dogoterapia, formy i cele dogoterapii, wpływ posiadania zwierząt na zdrowie człowieka);

2. Kynologia (m.in. udomowienie psa oraz proces kształtowania się ras, podstawy z zakresu wiedzy na temat zachowania psa, etapy rozwoju z uwzględnieniem okresów szczególnej wrażliwości u psa, rola zmysłów w postrzeganiu świata przez psy, strach i agresja u zwierząt, zapobieganie zaburzeniom zachowania u psów, wpływ żywienia na zachowanie zwierząt, stres i wypalenie zawodowe u psów pracujących w dogoterapii);

3. Szkolenie psa terapeutycznego (m.in. podstawy teorii uczenia się, kliker jako narzędzie szkoleniowe, sposoby uczenia, utrzymanie efektów uczenia się i generalizacja zachowań, wpływ różnych czynników na psa podczas procesu uczenia się, zachowania niepożądane u psów i sposoby na ich wyeliminowanie);

4. Szkolenie psa – zastosowanie w praktyce (m.in. kontakt wzrokowy, targetowanie, przywołanie, prawidłowa zabawa, odawanie przedmiotu, akceptowanie zabiegów pielęgnacyjnych, akceptowanie osób obcych). 

 

 Co musisz zrobić?

1. ZAREJESTRUJ SIĘ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

2. OPŁAĆ SZKOLENIE.

    za pomocą sytemu płatności Przelewy24 lub zwykłym przelewem na nr konta: 87 1240 2340 1111 0010 5339 4009

    w tytule wpisując: "imię, nazwisko, rodzaj kursu"

3. UCZ SIĘ, ROZWIĄŻ TEST ORAZ NAPISZ PRACĘ ZALICZENIOWĄ.

4. WYŚLIJ SKAN ZDJĘCIA.

5. ODBIERZ SWOJE DOKUMENTY.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób, które:

  • mają ukończone 18 lat;

  • chcą poznać metodę dogoterapii i otrzymać tytuł Dogoterapeuty / Kynoterapeuty;

  • chcą wykorzystać poznaną metodę dogoterapii w swojej pracy (np. terapeuci, psychologowie, pedagodzy);

  • są właścicielami psów i chcieliby je nauczyć pomagać innym ludziom(np. ludziom niepełnosprawnym, z depresją, itp.).

 

Cena szkolenia obejmuje:

- materiały szkoleniowe;

- egzamin;

- wydanie dokumentów (zaświadczenie, certyfikat, legitymacja).

     

Kurs Dogoterapii / Kynoterapii online

Kurs Koszt
Kurs Dogoterapii / Kynoterapii online 990 zł Zapisz się